Otel Konumu

Otel Konumu

Belcekız Sahili, Babadağ ve Mendos Dağları’nın eteklerinde, Fethiye’nin güneyine doğru yükselen küçük bir platoda yer alır.Bölgede tipik Akdeniz iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve uzun, kışlar ise yağışlı, ılık ve kısadır.

En soğuk kış aylarında ortalama 10°C olan hava ısısı, açık güneşli günlerde 20°C’nin üzerine çıkar.Deniz suyu sıcaklığı ise 15 °C’nin altına düşmez. Bu nedenle yağışlı ve soğuk birkaç günün dışında bütün bir yıl denize girilebilir.

Bahar ayında 25-30 °C olan hava ısısı yaz aylarında 35 °C’dir. Deniz suyu sıcaklığı bahar aylarında 18 °C’dir. Yaz aylarında ise 22 °C’dir. Fethiye, kelimelerle anlatılamayacak kadar güzelliklerle dolu bir Akdeniz ilçesidir. Eğer bir doğa tutkunuysanız ve yaşamınızda yeni ufuklar keşfetmek için sabırsızlanıyorsanız, tatiliniz için mükemmel bir seçim fırsatınız var.

Fethiye’nin doğal cennetinde birbirinden şirin irili ufaklı koyları, kumsalları, adaları, sıcak iklimi ve bereketli toprakları ve Torosların yeşil çam ormanlarının görüntüsü sizi bekliyor. Işıklar kentinde, tatil keyfinizin bir coşkuya dönüştüğünü hissedecek, tarih ve kültürün çevredeki doğal güzelliklerle nasıl bütünleşip renklendiğinin tanığı olacaksınız.